Rogue Fable 2

Zagrań: 10077
Oceń:

Komentarze

Odśwież
Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 25 maja 2018, 19:12

Wciągnęła mnie bardzo, bo nie daje się przejść w sposób uczciwy. Raz losuje nam się świat pełen biblioteczek, potężnych artefaktów... ale nie dla naszej klasy postaci, przez co nie możemy z nich korzystać w efektywny sposób, a raz dookoła losuje się pustka, przez co bohater umiera z głodu, innym razem losuje multum potworów, które z łatwością nas zabijają.
Losowość jest jednocześnie zaletą i największą wadą tej gry. Dzięki niej nie jest łatwo, choć przejść się jej nie da. Po prostu nie da. Ale cóż, po co doganiać zajączka, skoro tak przyjemnie się go goni?
Moje spostrzeżenia co do gry:

Wojownik - jedna z dwóch najlepszych klas postaci wg mnie. Ataki aoe z porządnymi obrażeniami koszą wrogów, choć niestety jest dosyć nieporadny w przypadku walki z przeciwnikami walczącymi na dystans (jak wieżyczki żywiołów bijące po kilkanaście-kilkadziesiąt)

Łotrzyk - wg mnie szkoda gadać. Umiejętności znacznie gorsze niż u wojownika, a przemykanie obok wrogów najzwyczajniej w świecie się nie opłaca, bo tracimy expa. Uważam go za najgorszą klasę postaci.

Mag ognia - niby ma potencjał na niszczenie, choć właściwie jego jedyną umiejętnością, którą może zagrozić jest kula ognia, którą mamy od początku. Jej ulepszona wersja jest bardzo łatwa do uniknięcia i mimo swojego zabójczego potencjału jest bezużyteczna, bo wrogowie po prostu schodzą jej z drogi.

Mag burzy - ma mniej wygodne zaklęcie początkowe od maga ognia, lecz możliwe do zakupu później są o niebo lepsze. Stun dla wszystkich na 5 tur czy też nieszkodliwy (chyba że stoimy w wodzie) dla bohatera atak obszarowy działający we wszystkich kierunkach - świetnie i zabójcze, choć niestety brakuje potem mikstur i grzybków na manę.

Nekromanta - druga z najsilniejszych wg mnie klas. Jako jedyny może regenerować sobie życie i manę, co przy odpowiednim, ostrożnym podejściu sprawia, że jest samowystarczalny. Ma bardzo groźny, choć niewygodny czar obszarowy. Jedyną wadą jest to, że silni nieumarli niestety nie giną na zawsze, a jedynie rozpadają się na kawałki i później wracają - co może być bardzo niemiłą niespodzianką przy ucieczce przed wrogiem.

Cheaty, które udało mi się odkryć do tej pory:
- klikając przyciski O i P możemy zmieniać piętra, na których się znajdujemy. Tylko dzięki tym przyciskom i fuksowi udało mi się "wygrać" wszystkimi postaciami w mniej niż 45 minut
- gdy użyjemy na jakimś wrogu szarży wojownika, ale jeszcze przed trafieniem go klikniemy gdzieś indziej, bohater jakby "zamraża się" w stanie szarży - przez co nie atakują go potwory, nie spada mu poziom najedzenia i może sobie zwiedzać tereny mapy bez obaw o ataki. Oczywiście może wyjść z tego stanu poprzez np. otworzenie drzwi czy trafienie jakiegoś wroga

Avatar
Konto usunięte

26 sierpnia 2018, 22:43

Update

Przeszedłem z 4 razy nekromantą, raz wojownikiem
jednak się da

Avatar
Hauru

29 grudnia 2017, 13:39

zajebista gra

grafika-4/5
zasady logiki-5/5
muzyka-4/5
dzwięki-3/5
wysoki poziom gry jak dla mnie trudna
a teraz spowiadać się ile kto rzeszedł bo ja tylko 4 włącznie

Avatar Maciej_Waciej

6 maja 2017, 20:11

Okej, pograłem, to sie wypowiem.

dobre pomarańczowe

Avatar BaDinGa_Boy

Edytowano - 17 marca 2017, 14:38

Gra w bardzo ładnej, pikselowej oprawię graficznej.
Można sobie przyjemnie pograć.
4/5

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Opis

Ta gra to nic innego jak Diablo w uproszczonym wydaniu! Zwiedzamy więc lochy, kosimy potwory, znajdujemy coraz potężniejszy ekwipunek oraz oczywiście rozwijamy naszego bohatera! Idealna okazja, aby przypomnieć sobie stare, dobre czasy!

Sterowanie

Podobne gry

Hity z naszych gier